Modellerin profesyonel fotoğraflara sahip olması neden önemlidir?

Görsel-işitsel endüstri sürekli büyümektedir. Her gün yeni modelleme ajanslarının, fotoğrafçıların, etkileyicilerin ve elbette modellerin ortaya çıktığını görüyoruz.

Günümüzde, modelleme dünyasında bir boşluk açmak herkesin erişebileceği bir yerdedir. Ancak seyahat etmenin, fotoğrafçılarla ve büyük markalarla çalışmanın keyfini çıkarmadan önce kariyerinizi oluşturmaya başlamanız gerekir.

Bu yazıda fotoğraf kitabı ve bunun neden en güçlü pazarlama aracı modellerinden müşteri almak zorunda olduğu hakkında konuşacağız.

Profesyonel fotoğraflara mı ihtiyacınız var?

modeling-agency
modeling-agency

Cevap Evet.

Modelleme ile ilgileniyorsanız ve sektörde çalışmak istiyorsanız, sadece en iyi fotoğraflarınızdan oluşan bir fotoğraf kitabına ihtiyacınız olacak.

Bilgilerinizi ve becerilerinizi gösteren kaliteli görüntülerle güncel tutmanız önemlidir.

Bir müşteri modellere ihtiyaç duyduğunda, çoğu durumda, döküm gününe veya hatta çekim gününe kadar onu görmediğini unutmayın. Bu yüzden fotoğrafları fotoğraflarda gördüklerine göre işi kimin yapacağını seçmesi gerekiyor.

Bu yüzden kendinizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak bir fotoğrafçıya sahip olmak çok önemlidir, çünkü kitap müşterilere giriş mektubudur.
Şimdiye kadarki en iyi pazarlama aracı

“Bir resim bin kelime değerinde bir olup”

Yayın yönetmenleri her gün binlerce fotoğraf görüyor. Sadece kitaplarına bakarak kimin işe yarayabileceğini ya da sunamayacağını bilebilirler.

Bu nedenle, her gün atılan binlerce profilden sıyrılmak istiyorsanız, fotoğraflarınızın mükemmel kalitede olduğundan ve onları görenleri şaşırttığından emin olmalısınız.

Ancak doğru kitabı hazırlamak bir plan gerektirir. Bu, kapak mektubunuzsa, dikkat çektiğiniz şeyleri içermesi ve kitapçıya, yayın yönetmenine veya müşterilere ilgili bilgileri vermesi gerektiğini unutmayın.

Yapmak istediğiniz ve aynı zamanda yetenek sahibi olduğunuz iş türünü tanımlayarak başlayabilirsiniz. Örneğin, tüm modeller mayoyla resim çekmek istemez. Belki de güzellik veya reklam seanslarına daha fazla güveniyorlar.

Ne yapmak istediğinize ve neye iyi olduğunuza karar verdiğinizde, harekete geçmeli ve sizin için doğru fotoğrafçıyı bulmalısınız.

Fotoğraf kitabı için standart yoktur. Bazı insanlar 7 ila 10 fotoğraf arasında öneriyor. 15-20 yaş arası diğerleri vs.

En önemli şey, bir headshot, yarım vücut ve tam vücut eklemenizdir. Birkaç tür fotoğraf çekmek istiyorsanız, daha önce yaptığınızı gösteren fotoğrafları eklediğinizden emin olun.

Çok yönlülük modelleme ajansları için önemlidir, bu yüzden gösterdiğinizden emin olun.
Ama bir kitap nasıl yapılır?

Yapmak istediğiniz stilleri tanımladıktan sonra, fotoğraf çekmeye başlama zamanı.

Daha önce modellik yaptıysanız, bu fotoğrafları kitaba dahil etmeyi denemek iyi bir fikirdir. Aksi takdirde, onları sizin için alacak bir fotoğrafçı aramalısınız.

Ancak bir fotoğrafçı işe almadan önce, tarzının elde etmek istediğiniz şeye benzediğinden emin olun. Web sitesinde ve sosyal ağlarında portföyünü arayın. Kitap fiyatları oturumun karmaşıklığına bağlı olarak değişebilir. Ayrıca, makyaj ve stil eklemek istiyorsanız, biraz daha pahalı olabilir.

İşlemin sonunda bir bileşik oluşturmanız gerekir. Bu, ölçümlerinizle birlikte 4 veya 5 en iyi fotoğrafınızın bir özetidir.

ModelManagement.com premium hesabınıza giriş yapabilir ve otomatik olarak oluşturabilirsiniz.
Profesyonel ipuçları

Fotoğraf kitabınızı başarılı kılmak için size bazı öneriler bırakıyorum:

    Kitabınızda yalnızca mükemmel kalitede fotoğraflar kullanın. Döküm yönetmenleri iyi bir fotoğrafı kötü olandan tanımlayabilir.
    Fotoğraf kitabı bir yatırımdır. Size birçok iş ve fırsat getirebilir.

Her gün yüzlerce eser ve döküm yayınlanıyor. Uygun bir fotoğraf kitabına sahip olmak, seçilme şansınızı artırır.Geri bildirim gönderGeçmişKaydedilenlerTopluluk